Některé pokojové květiny lze úspěšně pěstovat i v koupelně, tedy pokud má alespoň malé okno. Vlhké prostředí vyhovuje pochopitelně nejvíce vodním a bahenním rostlinám, ty ale většinou vyžadují i dostatek světla. Živé rostliny koupelnu zútulní a poněkud zjemní tvrdý povrch dlažby a obkladů.
K vlhkomilným rostlinám patří různé kapradiny, voděnky, láčkovky, Syngonium, Šáchor – Cyperus , Filodendron, Monstera, Kala, Africké fialky , různé druhy bromélie, např. Echmea nebo a Vrísea, Pokojový bambus a mnohé další. Zajímavé jsou:
Špirlice, Sarracenia
Podle jména působí sice masožravé rostliny mnohem nebezpečněji, než jaké ve skutečnosti jsou, ale stejně je na nich a jejich drobných lepkavých chapadlech něco divokého a vzrušujícího. Sarracenia je typická severská rostlina, která roste planě v Kanadě. Protáhlým tvarem je tato mokřadní kytka uzpůsobená k chytání hmyzu, z něhož získává výživu. Nejlépe prospívá na světlém, vlhkém stanovišti. Špirlici je ideální zalévat dešťovou vodou.
Tillandsia
V subtropické Americe roste Tillandsia na skalách, kmenech stromů a zdech domů, včetně míst, kde nenajdeme ani zrnko půdy. Kořeny používá pouze k zachycení na místě, kde chce růst. Vláhu a veškeré živiny pak vstřebává ze vzduchu listy. Roste velice pomalu a je považována za jednu z nejodolnějších rostlin na světě. S přibývajícím věkem stále více připomíná zelený vodopád. Rosíme ji dvakrát týdně a jednou za dva týdny rozpustíme v zálivce malé množství hnojiva.
Begonia rex
U begónie dostaneme za málo peněz hodně zeleně a ještě si můžeme vybrat z nepřeberné palety barev, ať již druhů barevně kvetoucích nebo ozdobných listem. Begonia rex je odolná rostlina s ozdobnými, nádherně zbarvenými, lehce zkroucenými listy, které vyrůstají blízko u sebe. Veškerá péče, kterou vyžaduje, je zálivka dvakrát týdně. Substrát by měl být vlhký, ale ne přemokřený. Begónie ozdobné listem preferují světlé stanoviště, ne však přímé slunce.