1,2 m2. To je rozměr, který vám v bytě zabere sauna. Ještě si myslíte, že na domácí saunu nemáte místo?
Zatímco sousedé v okolních bytech po večerech tak akorát koukají na televizi, vy můžete sami nebo s partnerem relaxovat ve vlastní sauně. Nepotřebujete k tomu o moc víc než 1 metr čtverečný poblíž zásuvky. Nemusíte se zatěžovat ani montáží. Například finská sauna MINI od české společnosti Saunasystem má montáž v ceně. Jednoduše k vám přijede technik, saunu během pár hodin smontuje a vy si hned můžete užít pořádný relax.
Domácí sauna se vyplatí kvůli pohodlí i penězům
Malé sauny se nejen vejdou všude a jsou rychle smontované, ale také se vyplatí. Jen si spočítejte, kolik vás ročně stojí pravidelné návštěvy veřejných saun, kde může hodina stát i 200 Kč.
Vaše domácí sauna navíc vždy bude pohodlnější, intimnější a čistější, než sauna, kterou měsíčně projdou stovky lidí. Můžete se také saunovat kdykoli vás napadne, třeba uprostřed noci, když nemůžete spát.
Sauna do bytu navíc nutně nemusí být jen z katalogu. Kvalitní výrobce vám sestaví saunu na míru a v případě potřeby ji i přizpůsobí zkoseným stěnám. Kdyby se tedy opravdu nevešla do bytu, můžete ji dát na půdu nebo třeba do sklepní kóje.
Stejné výhody mají i infrasauny
Situace s infrasaunami je jen o trochu horší. Na nejmenší infrasaunu totiž nepotřebujete v bytě 1,2 m2, ale zhruba 1,4 m2. Stejně jako finská kolegyně, i tento typ sauny je pro 1 nebo 2 osoby.
Infrasauny od firmy SaunaSystem mají kvalitní zářiče Philips Vitae, které se rozehřejí během 1 vteřiny a saunovat se tedy můžete okamžitě. Představte si, že v zimě přijdete zmrzlí z práce, zapnete infrasaunu a než shodíte oblečení, už si můžete užívat léčivého tepla a světla.
Zářiče Philips Vitae navíc šetří energii, takže vás hodina saunování v domácí infrasauně vyjde na 5 Kč. To je trochu rozdíl oproti 100 Kč, které zaplatíte ve veřejném zařízení.